AI voor radiologie via landelijke infrastructuur bij pilotziekenhuizen

Kunnen we AI-producten voor radiologische beeldvorming via een landelijke infrastructuur beschikbaar maken voor ziekenhuizen?

Dat is de vraag waar met het project AIFI (AI for imaging) een antwoord op wordt gezocht en de afgelopen week is de pilot in de praktijk van start gegaan. Lees hier het nieuwsbericht op de website van VZVZ.

De NVvR feliciteert de vijf pilotziekenhuizen en haar radiologen, verwijzers, laboranten/MBB-ers, projectleiders, managers, ICT-ers, juristen/FG’s, bestuurders én patiënten. De ingebruikname van drie AI-toepassingen in de radiologie via een gezamenlijke infrastructuur is een mooie mijlpaal, waar we het afgelopen jaar als NVvR samen met VZVZ, Zorgverzekeraars Nederland en de ziekenhuizen Rivierenland Tiel, Gelre ziekenhuizen, Catharina Ziekenhuis, Radboudumc en ZGT naartoe hebben gewerkt. De komende maanden zullen in het teken staan van het opdoen van ervaringen en evaluatie. Werkt het technisch en functioneel en wat betekent de toepassing van AI voor bepaling van de skeletleeftijd, fractuurdetectie en detectie van incidentele longembolieën in de dagelijkse patiëntenzorg?

Onder sectie Techniek is een pagina te vinden over het project AIFI met algemene informatie. Klik hier.

Berichtgeving in andere (publiek toegankelijke) media: